Lipovou alejí se „jarně“ běhalo už počtvrté

19.04.2016

V sobotu 16. dubna se uskutečnil už čtvrtý ročník Jarního běhu lipovou alejí, který uspořádal oddíl gymnastiky mužů TJ Sokol Jičín za finanční i materiální podpory Cyklopointu Jičín.

Na start závodu, kterému letos bohužel příliš nepřálo počasí, přišlo tentokrát třiatřicet běžců, kteří absolvovali bezmála šestikilometrovou trasu, vedoucí od restaurace U Šuků převážnou částí lipového stromořadí přes vrch Čeřovku, dále k Zebínu a zpět opět lipami do cíle.

Než doběhli dospělí závodníci, využili organizátoři Lukáš Krupka a Adam Zikmund čas k uspořádání dětského běhu, kterého se jako letošní novinky zúčastnilo osm malých běžkyň a běžců. Ti se mohli v cíli radovat ze sladké odměny.

Mezi dospělými sice nebyl překonán dosavadní traťový rekord, jehož držitelem je Adam Chloupek, ale i tak se v rozmoklém terénu běžci snažili o co nejlepší výkony. Vítězem v kategorii mužů - a absolutním vítězem zároveň - se stal František Vagenknecht z Aster Teamu Jičín v čase 20:11. Na druhém místě skončil Ondřej Brunner, jičínský atlet, následovaný týmovým kolegou Radkem Kahánkem.

Mezi ženami kralovala jako ve všech předchozích ročnících neporazitelná Jana Lenčová, rovněž z AC TJ Jičín, která závod s hromadným startem zvládla za 24 minut 13 sekund. Za ní doběhla druhá Jana Mikešová z Nové Paky a třetí Adéla Novotná ze Sokola Lázně Bělohrad.

Medaile a ceny

Medaile a hodnotné ceny se rozdávaly i mezi muži - veterány (nad 39 let): zvítězil jičínský atlet Lubomír Pokorný ve skvělém čase 20:43, na druhém místě se umístil Aleš Kužel taktéž z AC TJ Jičín a třetí byl bělohradský Radko Hanzl. Mezi dětmi bez rozdílu kategorií byla nejrychlejší Viola Melgrová.

K tradici závodu, jenž si nachází svou oblibu mezi běžci a napomáhá propagovat krásu Jičína a jeho okolí a jehož čtyřmi ročníky už prošlo přes 120 účastníků, patří vždy výborná nálada, podpořená třeba i domácími koláči, které čekají na závodníky a jejich publikum v cíli.

Organizátoři závodu děkují sponzorovi i všem pomocníkům a už nyní se těší na příští ročník Jarního běhu lipovou alejí, který by se měl konat nejspíše 15. dubna 2017.