Lipová alej opět patřila běžcům

22.04.2022

Po zrušeném 8. ročníku a po individuálním 9. ročníku běžce všech věkových kategorií letos konečně čekal opět jeden poctivý Jarní běh lipovou alejí se vším všudy!

Jubilejní 10. ročník se konal již tradičně druhou dubnovou sobotu a vinou aprílového počasí to byl jeden z těch nejnáročnějších. Celých 113 účastníků se však těmito ztíženými podmínkami nenechalo odradit a dorazilo na bahnitý start.

Dětští závodníci měřili své síly v deseti kategoriích odstupňovaných dle věku. Na tři nejlepší dívky a chlapce z každé kategorie pak v cíli čekala medaile a diplom. Každé dítě dostalo navíc i motivační medaili z perníku s cukrovým smajlíkem.

Absolutním vítězem hlavního závodu se stal mladý sportovec spadající do kategorie Muži I Filip Stránský s časem 19:48. V kategorii Muži II pak první místo klasicky obhájil Lubomír Pokorný (20:30). Jediným závodníkem a úctyhodným vítězem kategorie Muži III byl pak Radko Hanzl (28:17).

V kategorii Ženy I si pro zlato doběhla stálice Jana Lenčová v čase 23:47. Na nejvyšší příčce kategorie Ženy II se poté umístila Dagmar Fišerová (25:25).

Svou účastí letos běžci udělali něco dobrého nejen pro sebe, ale i pro druhé. Veškerý výtěžek ze závodu byl totiž na závěr celé akce předán Oblastní charitě Jičín. Ta přislíbila rozdělit tyto peníze válkou zasaženým Ukrajincům, kteří našli azyl v Jičíně a v jeho okolí.

Organizátoři akce by chtěli tímto ještě jednou poděkovat všem účastníkům, pomocníkům a také štědrým sponzorům, kterými byli Sagita Outdoor a Runservice. Budeme se s vámi těšit na viděnou na 11. ročníku Jarního běhu lipovou alejí.